+90 262 324 19 79
+90 216 228 34 84
+90 212 952 55 00

Fiber Optik

Günümüzde, çok geniş bir yelpazedeki haberleşme protokollerini destekleyecek altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için fiber optik kablolama çözümleri kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Özellikle hız ve bant genişliği ihtiyacının önemli olduğu uygulamaların yanı sıra; mesafe ve elektromanyetik etkileşim gibi problemleri bertaraf etme gereksinimi duyan çok farklı haberleşme sistemleri ve protokolleri, ancak fiber optik altyapı sistemleri ile problemsiz bir iletişim ortamına kavuşmaktadır.

Bu kapsamda tüm zayıf akım sistemlerinde, Analog ve IP Kamera sistemlerinde, IPTV sistemlerinde, Network altyapılarında ve kablo uzunluklarının çok önemli olduğu TV yayın sistemlerinin dağıtımında kablo kayıplarını karşılamak ve uzun mesafere yayın aktarımı yapabilmek için fiber optik teknolojisinden yararlanılmaktadır. 

Fiber üzerinden ağ bağlantısı ve iletişim hizmetleri, network (LAN) ve FTTX kullanımları için gereken fiber optik konnektör, Patchcord, adaptör vb. pasif ürünler, ayrıca aktif dönüştürücü elektronik haberleşme ürünleri temin ve uygulama hizmetlerini sunmaktayız. Bu uygulamada kullanılması gereken Fiber optik güç-metre, Optik Işık Kaynağı, OTDR Test Cihazı ve Fiber Optik Ek ekipmanlarımız bulunmaktadır.


Fiber Optik Kablolama Sistemleri

Fiber optik altyapı hizmetleri kapsamında, projelendirme, keşif ve uygulamaları hizmetleri verilmektedir. Bu çalışmalarda,  Fiber Optik güzergahın oluşturulması, Fiber Optik Sonlandırma (Fusion Splice) ve OTDR testleri, kabin montajının yapılması, kablolama hizmetleri, test ve devreye alınma hizmetleri tarafımızdan uzman ekibimiz ile yapılmaktadır.

 

Fiber Kullanımının Avantajları

Fiber optik kablo diğer kablolara kıyasla daha fazla bilgi taşıyabilir. Bu teknolojinin hızı ve bant genişliğini daha fazladır. Sinyal kaybı daha düşük olduğundan daha yüksek hızlarda ve çok daha uzun mesafelerde veri aktarımı yapabilir. Elektomanyetik alanlardan etkilenmez, parazit oluşmaz. Çünkü fiber kablodan elektrik değil ışık aktarılır. Fiber kablolar enerji yaymazlar, dolayısıyla, diğer iletişim sistemleriyle etkileşime yol açmaları mümkün değildir. Fiber kablolar, aşındırıcı sıvılardan ve gazlardan daha az etkilenirler. Fiber optik kablolar fiziksel bir kuvvet uygulanmadıkça ömür boyu garantilidir, kullanılan kablo tipine bağlı olarak sağlam izolasyona sahiptirler.

Bakır kablolarda, iletkenler arasında kapasitans ve iletkenler boyunca indüktans meydana gelir. Bu özellikler bakır kabloların, bant genişliklerini sınırlayan alçak geçiren filtreler gibi hareket etmelerine neden olur. Fiber kabloların ham maddesi topraktır ve sınırsızdır. Fiber sistemlerin bakır malzemede daha uzun süre dayanacağı varsayılır. Nedeni, fiber kabloların çevre koşullarındaki değişikliklere daha dayanıklı olduğu kabul edilmektedir.

 

Hizmetlerimiz

Firmamız fiber sonlandırma ve ürünleri temini ve uygulaması hizmetlerini öncelikle kendi projelendirdiği ve uyguladığı sistemler için uygulamaktadır.

Fiber Optik Sonladırma ve Ek 
OTDR Test ve Raporlama
Aktif  Cihazların Temini ve Devreye Alınması
Pasif Ürünlerin Temini ve Uygulanması
Fiber Kablo ve Kablolama Hizmetleri

Firmamız fiber optik altyapı hizmetlerini projelerinizin başlangıç aşamasından teslim aşamasına kadar bütün fazları gerçekleştirerek anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Fiber optik altyapı ihtiyaçlarınız için, yerinde inceleme, projelendirme, kablo çekimi, fiber optik sonlandırma, OTDR test ve raporlama, devreye alma hizmetleri sunmaktayız.