+90 262 324 19 79
+90 216 228 34 84
+90 212 952 55 00

IP İnterkom

IP Interkom Çözümleri

IP interkom sistemleri network alt yapısı kullanan ileri teknoloji bina iletişim sistemdir. Tek bir daireden sınırsız daireye kadar genişletilebilen bir yapıya sahiptir. Daireler arası, bina kapıları, asansörler, sosyal tesisler ve güvenlik ile görüşme imkanları sunarken aynı zamanda kamera sisteminin entegrasyonu gibi ileri teknoloji hizmetler sunabilmektedir.

Dış kapı üniteleri üzerinde barındırdığı donanım ve yazılımlar ile şifreli, kart okuyuculu ve yüz tanımalı gibi güvenli bina giriş yöntemleri ile daha güvenilir bir giriş kontrolü sağlanmış olacaktır.

Kullandığı teknoloji ile HD kalitesinde görüntü ve ses iletimi gerçekleştiren bu sistemler, analog sistemlerde sık yaşanan parazitli görüntü ve ses iletimi gibi sorunların önüne geçmiştir.

Birden fazla güvenlik noktası olan projelerde kolaylıkla sistem yapılandırılabilir. Güvenlik konsolu ile daireler arası görüşme yapmanızı ve güvenlik personeli ile görüşme mümkündür. Güvenlik personelinin dairenize gelen misafirleri size bildirmesi sırasında sisteme bağlı bulunan güvenlik kameralarından gelen misafirinizi kimlik tespitini kolaylıkla gerçekleştirmek mümkündür.

Günümüzde her türlü yapıda tercih edilmeye başlayan IP İntekom sistem çözümlerini, INTERRA ürünleri ile sizlere sunuyoruz. Kolay kullanım ve yönetim ayrıcalığına sahip IP interkom sistem çözümleri projeniz için en doğru teknoloji yatırımıdır.

Sınırsız Cihaz Sayısı

IP İnterkom sistemleri kapsamında en önemli ve öncelikli avantajlardan biri geniş, çok katılımcılı ve iç içe geçmiş bir ağ ortamı olanağı olacaktır. İster 2, isterseniz de 2000 adet cihaz IP İnterkom sistemi sayesinde ağa kolayca dahil edilebilir ve bu cihazlar arasında hızlı, etkili ve nitelikli şekilde iletişim kurabilir. Bu hizmetler sunulurken binalar arası sınırsız sayıda bağlantı aynı anda gerçekleştirilebilir.

Yenilikçi İletişim

IP İnterkom altyapısı kapsamında öne çıkan bir diğer önemli avantaj da tekdüze olmayan iletişim biçimlerinin mevcut olmasıdır. Geleneksel sesli diafon sistemleri aksine İnterkom sistemleri kapsamında ses haricinde multimedya veri aktarımları da mevcuttur. Örneğin yapı sınırları içerisinde, altyapı olanaklarını kullanarak mesaj atılabilir, görüntülü arama yapılabilir, IP kamera altyapısı ile bağlantı kurulabilir.

Alarm ve Güvenlik Sistemlerine Entegrasyon

IP İnterkom sistemleri kapsamında en önemli avantajlardan biri de alarm ve güvenlik sistemleriyle entegre çalışabilmesidir. Sistem kullanıcıları bu özellik sayesinde alarm yönetimi paneline erişim sağlayarak kendi yaşam alanlarına dair güvenlik detaylarını kontrol edebilirler.