+90 262 324 19 79
+90 216 228 34 84
+90 212 952 55 00

Acil Anons & Seslendirme

Acil anons ve seslendirme sistemleri, binalarda müzik yayını ve acil durumlarda yapıların tahliyesi için kullanılırlar.

Müzik yayınında amaç insanların bulunduğu hacimlerde hoş bir ortam sağlamak iken, acil anonsta amaç yaşam alanlarının güvenli bir şekilde tahliye edilmesini sağlamaktır.

Sistemlerin kurulacağı yerlerin büyüklüğü, bölge sayısı, hacimlerin akustik yapısı ve istekler sistemin yapısını belirlemektedir. Tek bölgeli bir çözümden, yüzlerce bölgeli sistemlere kadar, tek anons noktasından yüzlerce anons noktasına kadar farklı büyüklükte sistemlerin tesis edilmesi mümkündür.

Acil anons sistemleri “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” gereğince belirlenen kriterlere uyan binalarda kullanılması mecburidir.

Kurulan sistemler, yangın algılama ve alarm, havaalanlarında kullanılan uçuş bilgi sistemleri gibi sistemlerle entegre olarak çalışabilmekte, otomatik anonslar ve bilgilendirme mesajları önceden programlanarak sisteme verilebilmektedir.

Seslendirme sistemlerinde amaç sadece müzik yayını ve anons yapılabilmesini sağlamak değil, yayının anlaşılabilir, güvenli ve sürekli olmasını da sağlamaktır.

Tesis ettiğimiz sistemlerde, tüm uluslararası güvenlik standartlarını sağlamanın yanı sıra, basit bir analog sistemden çok fonksiyonel dijital sistemlere kadar geniş bir ürün portföyüne sahip olmanın avantajlarını da müşterilerimize sunmaktayız.