+90 262 324 19 79
+90 216 228 34 84
+90 212 952 55 00

Kamera

Video gözetim sistemleri, işletmenizi ve yaşam alanlarını hırsızlık, izinsiz giriş, yangın, sel veya hırsızlıktan koruyabilir.

Sistemleri değerlendirmeden önce, ne tür kameralar istediğinizi, ne tür depolamaya ihtiyacınız olduğunu ve işletmenizin korunması gereken alanların değerlendirilerek doğru ürün seçimi yapılması önemlidir.

Sektörde iki ana güvenlik kamerası türü mevcuttur.
1 – IP (Internet Protocol)
2 – Analog HD.

Günümüzde video gözetim sistemleri her zamankinden daha akıllı ve etkili hale gelmiştir. Kameralar artık hareket sensörleri ve otomatik mobil bildirimler gibi bilgisayar benzeri işlevler ve özellikler sunuyor. Bazı sistemler, anında kolluk kuvvetleriyle otomatik olarak iletişime geçebiliyor.

Teknolojik gelişmeler aynı zamanda kayıt ve depolamayı yönetmenin daha verimli yollarını da beraberinde getirdi. Küçük işletme sahipleri, nispeten uygun fiyatlarla son derece güçlü gözetim sistemlerine erişebilir hale gelmektedir.

Çoğu sistem üreticisi, büyük ölçüde özelleştirmeye izin verir, bu da bir sistemi işletmenizin özel ihtiyaçlarına göre uyarlayabileceğiniz anlamına gelir. İster birden fazla konumu kapsayabilen yaygın bir sisteme veya sadece vitrininizi izlemek için birkaç kameraya ihtiyacınız olsun, herkes için bir çözüm vardır.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?
Uzmanlarımızdan destek alın !

Firmamız HIKVISION Yetkili Satıcı ve Sistem Entegratörüdür.

İşletmeniz yada eviniz için bir video gözetim sistemine karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.

Kurulum

İşletmeniz yada kullanılacak alan küçükse ve izlenecek çok fazla alanınız veya kuracak birkaç farklı kameranız yoksa karmaşık olmayan ve ekonomik bir sistem işinizi görecektir.

Birden çok konuma ve karmaşık yapıya sahip kurulumlara ise daha profesyonel ürünler, kurulum ve yapılandırma hizmetleri gerekecektir.

Fiyatlandırma, izlenecek alanın büyüklüğüne ve kaç kameraya ihtiyacınız olduğuna, ayrıca istediğiniz depolama türüne, videoyu ne kadar süreyle depolamak istediğinize ve video analizi veya hareket algılama gibi istediğiniz özellik türlerine bağlıdır.

Kamera Tipleri

Video gözetim sistemleri için iki ana kamera türü vardır: internet protokolü (IP) ve analog. Analog kameralar geleneksel olarak kullanılanlardır. Analog kameralardan daha fazla özellik ve yetenek sunan IP kameralar lehine aşamalı olarak kaldırılıyorlar. IP kameralar, görüntüleri daha yüksek bir çözünürlükte yakalayan ve ayrıca otomatik uyarılar, video analizleri ve daha fazlasını etkinleştiren ağ bağlantılı cihazlardır.

Depolama Türleri

Video gözetim sisteminiz için seçebileceğiniz üç tür video veri depolama vardır:

NVR, DVR ve Hibrit DVR

DVR dijital video kaydedici anlamına gelir ve bu sistemler analog kameralar kullanır. NVR, ağ video kaydedici anlamına gelir ve IP kameralarla kullanılır. Hibrit sistemler, analog ve IP kameraları birleştirmenize izin verir.

İhtiyacınız Olan Özelliklerin Seçimi

Video gözetim sistemlerinden, gece görüşünden akıllı hareket algılamaya ve pan / tilt / zoom’a (PTZ) kadar çok sayıda özellik mevcuttur. İşletmenizin ihtiyaç duyduğu özellikleri değerlendirerek buna göre kameralarınızı ve gözetim sisteminizi seçimi yapılmalıdır. Örneğin, öncelikle işinizi gece izlemek için bir sisteme ihtiyacınız varsa, güçlü gece görüşü özelliklerine ve 7/24 uyarılara sahip sistem ihtiyacınız mevcut olduğu düşünülebilir.

Evinizde yada işletmenizin Hangi Alanlarının Korunması Gerekiyor?

Bu, aldığınız kamera türlerini belirleyeceğinden, gözetleme işleminizi tam olarak nereye yerleştirmek istediğinizi bilmek önemlidir. Örneğin, arka kapınıza göz kulak olmanız gerekiyorsa, muhtemelen PTZ  işlevine ve hareket uyarılarına sahip hava koşullarına dayanıklı bir dış mekan kamerası en uygun çözüm olacaktır.

Gözetim Sisteminin Faydaları

Güvenlik kameraları yalnızca suçluları caydırmak ve hukuki yaptırımların olası hırsızları hızlı bir şekilde yakalamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu sistemler çalışanlarınız arasında hesap verebilirliği artırabilir, üretkenliği izlemenize yardımcı olur ve sigorta primlerinizi düşürebilir. Bir video gözetim sistemi kurmanın peşin maliyetleri çok yüksek görünse de, uzun vadeli kazanç ve gönül rahatlığı masraflara değebilir.

Video Analizi

IP kameralar, analog kameraların sunmadığı ek özelliklere sahiptir. Bunun bir örneği, kameranın görüş alanı içinde hareket olması durumunda mobil bildirimlere ve otomatik kayda izin veren video analizidir. Bu, özellikle işletmenizin kapalı olduğu ve tesis içinde birinin dolaşıp dolaşmadığını bilmek istediğiniz zamanlar için kullanışlıdır. Sistemi, bu gibi olayları işaretleyecek ve olayın kaydedilmiş görüntüleriyle birlikte doğrudan akıllı telefonunuza bildirimler gönderecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Bazı sistemler ayrıca yerel kolluk kuvvetlerine doğrudan, tek dokunuşla bağlantı sunar.

Hikvision Ürün Listesi 2021

İndir