+90 262 324 19 79
+90 216 228 34 84
+90 212 952 55 00

Alcad Himalaya

 

ALCAD Himalaya sizlere en iyi hizmeti ve yüksek kaliteli sinyali sunmak için zirveye ulaştı…

Yeni ALCAD Himalaya Modüler Headend
çözümü, yedek güç kaynağı ve uzaktan yapılandırma imkanı sunarak bakım maliyetlerini minimumda tutar.

Fonksiyonel yapıda olan himalaya serisi hem uydu, hem de karasal TV sinyallerinin işlenmesine olanak veren girişlere sahiptir. Çıkış sinyali ise dijital terresterial yada dijital kablo tv olarak seçilebillir. Aynı zamanda güçlü ve kaliteli çıkış sinyali sunar. 

Yeni & Benzersiz Özellikler

  • Çok yönlü:  Himalaya modül girişleri DVB-S / S2 ve DVB-T / T2 ve çıkışta DVB-T veya DVB-C olarak programlanabilen esnek çok yönlü…
  • Rahat kullanım: Himalaya modülleri, yeni web arayüzleri sayesinde herhangi bir yazılım yüklemeden akıllı telefon, tablet veya bilgisayardan Wi-Fi aracılığıyla yada uzaktan yapılandırılabilir.
  • Düşük İşletme Maliyetleri: Uzaktan yapılandırma ve yedek güç kaynakları sayesinde, bakım gereksinimleri en aza indirilmiştir.


Sistem Bileşenleri


Yeni himalaya modüller headend çözümü şu an için 5 adet transmodulatör ünitesi ile karşımıza çıkıyor. TM-101, TM-202, TM-111 , TM-102 ve TM-112… Bu modüllerin girişi DVB-S / S2 uydu transponderlerini veya DVB-T / T2 karasal kanalları seçilebilir ve daha sonra çıkışında DVB-T veya DVB-C kanallarına dönüştürülebilir.

Bununla birlikte TMS serisi ürün ailesi Multistream yayınları uydu üzerinden alarak şebekeye sunabilir. TMS-402 ve TMS-412 

TM-111, TM-112 ve TMS-412 modelleri, CAM desteği sunarak modül yuvasına takılan modüller ile şifreli yayınları çözer ve şebekeye şifresiz olarak sunabilir. Wi-Fi veya ethernet ağ kablosuyla bağlanan bir bilgisayarın, tabletin veya akıllı telefonun web tarayıcısından yapılandırılabilir.

PA-740 geniş bant yükseltici headend tarafından üretilen sinyali yükseltmek için kullanılır ve çıkış seviyesi ayarlanabilir. Çıkıştan alınan yüksek seviyeli ve kaliteli sinyal şebekeye sunmak için hazırdır.

1 Adet PA-740 güç amplifikatörü ve 8 modüle kadar güç sağlamak için kullanılan aynı zamanda endüstriyel bir güç kaynağı olan FA-512 ile tamamlanır. Yük paylaşımıyla çalışan bir güç kaynağı ana uca ek olarak konumlandırabilir. Bu şekilde, bir güç kaynağı arızalanırsa, diğeri headend’e güç sağlayamaya devam eder ve yayın kesintisi önlenmiş olur.